Vyvrcholením hasičské sezóny v Šimanově byla svatba našich členů SDH Šimanov. A aby těch hasičů nebylo málo, tak nevěsta jela v hasičské avii, obřad se konal na hasičské základně, svatba probíhala na hasičském hřišti a za družičky jim šly samé hasičky 🙂

avia

novomanzele

0

Pohárová soutěž Dobroutov – 1.9.2012

Další a poslední soutěží, kterou absolvovali pouze kluci byla denní soutěž v Dobroutově. Výlet do Dobroutova se ale klukům vyplatit, neboť si dovezli druhé místo a krásný pohár do sbírky. S časem 25,06 s. Fotky ze soutěže bohužel nejsou, protože měli kluci pánskou jízdu a oni na to focení moc nejsou 🙂 Úspěšnou sezónu jsme završili výletem do Telče na noční soutěž, kde jsme se kochali jako diváci.

Útok našich hasičů

Výsledky soutěže:
vysledky Dobroutov muzi

0

Pohárová soutěž Bílý Kámen – 18.8.2012

Na Bílém Kameni se také sjelo velké zastoupení hasičských družstev – šest ženských a šestnáct mužských. Krásné počasí přálo všem soutěžícím a říkalo si o koupel v hasičské kádi, kterých bylo nespočet. Ženy ze Šimanova nastoupily v oslabení, neboť rozdělovač Kateřina Jeřábková měla z poslední soutěže zlomený palec, béčkařka Zuzka Sedláčková měla z tréninku natažené vazy… Jo mimochodem – Zuzka je naše nová hasička 🙂 Ale je nás stále málo, tak pokud holky máte rádi zábavu a dobrý kolektiv, tak se neváhejte přidat a přijít na naši výroční schůzi – která bude 16. listopadu!! Ještě že pravidla povolují vypůjčit si chybějícího hráče, děkujeme tím rozdělovačce z Brzkova, že s námi běžela. Holky tak obsadily páté místo z šesti s časem 24,28. Kluci bojovali na 3B a s časem 23,42 obsadili osmé místo z šestnácti. Druhé kolo se našeho týmu netýkalo, protože postupovalo šest nejlepších – tak snad příště 😉

Video – utok muzi Šimanov

Fotky ze soutěže ZDE

kamen

0

Pohárová domácí soutěž v Šimanově – 11.8.2012

Dlouho očekávaná a propagovaná soutěž na domácím poli v Šimanově. Již třetí ročník této vyvedené akce se konal 11. srpna ve 13:00 na hřišti. Pozvána byla i nejlepší družstva z openligy. Někteří z nich potvrdili účast a o to větší byla radost, když se na sportovišti ukázali. Celkem si v Šimanově zasoutěžilo dvacet družstev – 5 žen a 15 mužů. První kolo soutěže se jelo o poháry a věcné ceny. Naši kluci vybojovali třetí místo s časem 19,02 s a postoupili tak do druhého kola o kýtu. Ženám se také vedlo, umístily se na druhém místě hned za Boršovem s časem 23,35 s.  Do druhého kola se probojovaly i ženy z Boršova a skončily hned za svýma chlapama na druhém místě. Jo od nich bychom se měli účit…

Noční pohárová soutěž v Polné – 4.8.2012

Opět po roce jsme se těšili na noční Polnou. Je tu kouzelná atmosféra a vždy se na tuto soutěž těšíme. Na soutěži se potkalo celkem 36 družstev z různých vesnic na Vysočině. Žen bylo celkem třináct družstev a my jsme se držely na předních příčkách – no do té doby než nastoupily holky z Boršova a Nové Vsi – ti nás posunuly na krásné páté místo, za které jsme získaly hasičák 🙂 Jo a čas jsme měly 24,44 s. Jo a také s námi poprvé běželá nová hasička Sabča Andresová, kterou mezi námi velice vítáme a doufáme, že to s námi bude koulet i příští sezónu. Je to holka šikovná, osvědčila se na savicích, no a příště ji nasadíme někam dopředu.

Klukům se na 3 B podařil čas 26,87, který stačil na desáté místo z dvacetitřech družstev.

muzi

ženy

polna

0

Pohárová soutěž Kamenná – 21.7.2012

Další soutěž, kterou navštili pouze kluci byla soutěž v Kamenné. Útok byl taky tak trochu netradiční, šlo o sání z kádě, která byla zakopaná v zemi. Podmínkou při sání byl koš přivázaný na provázku, který musel být připnut ještě před ponořením do vody. Kluci zde všem vytřeli zrak a ukázali jak se saje! Dovezli si pohár za první místo a pravý proudař Zbyněk Sochor nejryhlejšího proudaře. Klobouk dolů!

Fotky bohužel nemáme, ale máme video od naší hodné hasičské kámošky Míši Pospíšilové z SDH Polná, která má v naší hasičárně taky pár zasloužených pohárů 😉

Taky bychom chtěli poděkovat proudači Markovi Hrůzovi z SDH Bílý Kámen, který s námi soutěž absolvoval.

0

Pohárová soutěž Sedlatice – 14.7.2012

Protože kluci mají pořád méně poháru než ženy, tak objíždějí soutěže, na které ženské družstvo nemůže. Chtějí holky dohnat, ale stále se jim to nějak nedaří…

Fotky ze Sedlatic ZDE

sedlatice

Video s neplatným pokusem:

Klukům se ale na soutěži líbilo a pochytili tady spoustu nových poznatků. Děkujeme strojníkovi z Bílého Kamene za zastoupení a za zapůjčení mašiny.

0

Netradiční soutěž v požárním útoku Kalhov – 7.7.2012

Jako každý rok tak i letos jsme se těšili, co si na nás i na ostatní hasiče sousední hasičské družstvo Kalhov připraví. Opět nezklamali. Jak vypadá takový netradiční útok můžete vidět z videa 🙂

Jak jste si asi všimli, tak jsme my holky běžely jenom v pěti! To jsme dobrý a to jsme dokázaly obsadit druhé místo. Jo hold, kdo umí, ten umí!
Kluci taky chtěli ukázat že umí, tak běželi v šesti a ukázali že jsou to kluci šikovní, neboť měli stejný čas jako Bílý Kámen. Trošku nás zamrzelo rozhodnutí rozhodčích, protože jsme měli první barel naplněný rychleji než hoši z BK. Ale hozhodčí rozhodli, že BK byl o setinu vteřiu rychlejší… My to ale klukům přejeme a doufáme, že rozhodčí v příštích podobných situacích rozhodnou spravedlivěji.

kalhov

0

Pohárová soutěž memoriál ve Smrčné – 16.6.2012

Úspěšnou soutěží pro nás byla hasičská soutěž ve Smrčné, které se účastníme každý rok. Specifická je tím, že se zde běhá štafeta a požární útok je na sání. Krásné počasí vylákalo na místní sportovní hřiště devět mužských družstev a šest ženských. Letos se nám podařilo atakovat přední příčky. Kluci si odvezli první místo a holky druhé místo. Klukům se tak splnil sen a odvezli si putovní pohár.

foto ZDE

smrcna

0

Pohárová soutěž v Polné – 9.6.2012

Další soutěž na plánu byla denní Polná, která se vždy koná na místním sportovištia pořadateli je SDH Polná. Loni jsme se soutěže nezúčastnili, ale byli jsme ji omrknout jako publikum. První soutěž byla dle pravidel požádního sportu a drhou houtěží je vždy nějaké to zpestření pro závodníky. Loni to byl hrbáč a letos si připravili rozstřel, ve kterém běžely současně dvě soutěžní družstva, a který proudař srazil terč jako poslední, tak to družstvo prohrálo. Bylo to něco nového a ohodnotili jsme to jako za super zkušenost – poměřit síly na vlastní oči 🙂
Društev se tu sjedo dohromady 28 – z toho 20 mužských a 8 ženských društev. První útoky byly dle pravidel požárního sportu a soutsěžilo se o poháry a věcné ceny. Pořadí v této soutěži určilo soupeře pro rozstřel, ve kterém se soutěžilo o kýtu a sele.
Výsledky ze soutěže jsou zde:
polna-muzi2
polna-zeny
rozstrel-muzi2
rozstrel-zeny1
Kluci se umístili na devátém místě s časem 24,78
Holky na šestém místě s časem 33,77 (problém na levém proudu – jinak jsmem mohli být třetí…)
Kluci do rostřelu nepostoupili. Holky měly tu čest změřit v rozstřelu síly s Žižkovým polem.Šimanov postoupil a dále měřil síly se Suchou, tu ale bohužel holky neporazily. Ale je hezké, že prohrály s vítězkama soutěže.