Archiv - Červen, 2013

0

Pohárová soutěž Smrčná 15.6.2013

Vložil jaromir.spudil - 17 června, 2013

Jako každý rok jsme nevynechali soutěž ve Smrčné. Letos jsme byli pozváni i do Kamenné, kde je soutěž taky zajímavá, ale museli jsme jet obhajovat prvenství z minulého roku, tak jsme vyrazili do Smrčné. Provedení útoku bylo sání, běželo se na 2B, na čas se běžela i štafeta 4×100 m překážek. Běželo se ve třech kategorií – ženy, muži nad 35 let, muži. Celkem bylo 15 soutěžních družstev. Kluci měli sedm soupeřů, které ve finále porazili. Vydařila se jim štafeta, kterou měli za 73,55 vteřin a patřila k těm nejrychlejším. Útok klukům také vyšel s časem 25,05 vteřin a byl třetí nejrychlejší (po Smrčné a po B. Kameni). Časy se sčítali, a tak kluci obhájili loňské prvenství. Ze soutěže si odvezli putovní pohár, pohár za první místo, šampaňské a salámek.
Štafetu běžel: Marek Hrůza (okno), Jakub Brychta (bariéra), Jaromír Spudil (lávka), Jakub Mandát (hasičák)
Útok: Petr Jeřábek (koš), Vojtěch Hovorka (savice), Jiří Jeřábek (mašina), Marek Hrůza (béčka), Jaromír Spudil (rozdělovač), Jakub Brychta (levý proud), Jakub Mandát (pravý proud)

Foto ze soutěže ZDE.

smrcna9

Videa ze soutěže:

0

Pohárová soutěž v Polné – 8. 6. 2013

Vložil jaromir.spudil - 9 června, 2013

Kluci vyrazili jako každý rok na denní soutěž do Polné. Letos se tam nesjelo moc družstev, protože ten den bylo více hasičských soutěží, a tak Polná hostila deset družstev mužů a čtyři družstva žen. Díky malému počtu družstev se běhalo na dva pokusy, rychlejší čas byl platný a současně byl vstupenkou do rozstřelu. Kluci běželi na 3B. Po prvních pokusech byli kluci čtvrtí. Trvalo proudům než bylo sraženo. Ale druhý pokus vyšel s časem 22, 53 a kluky posunul na druhé místo. A současně šli do rozstřelu s Polnou. Polnou v rozstřelu porazili a postoupili do rozstřelu s Kamennou. Nedařilo se na proudech, a tak kluci z rozstřelu vypadli. Ze soutěže si odvezli pohár za druhé místo, věcné ceny a spoustu zkušeností 🙂

Vložil jaromir.spudil - 2 června, 2013

Letos se okrsková soutěž konala v Šimanově. Sjela se družstva z Kalhova, Zbilid, Větrného Jeníkova a Šimanova. Soutěžilo se v kategoriích ženy, muži, muži nad 35 let.  Způsob provedení požárního útoku – sání.

Ženská družstva byla jenom ze Šimanova a Větrného Jeníkova. Soutěž vyhrály ženy z Větrného Jeníkova s časem 36,30 vteřin. Štafetu měly za 87,61 vteřin. Naše holky štafetu zmákly za 83,74 vteřin, ale požární útok nebyl povedený s časem 46,67 vteřin. Ale lepší, než aby soutěž bojkotovaly… Musíme přiznat, že to bylo bez tréninku a že tři holčiny byly na nových pozicích poprvé a to naostro – bez tréninku. Takže úspěch byl dokončit.

Klukům se jako obvykle dařilo lépe. Obsadili první místo a za sebou nechali Kalhov, Větrný Jeníkov a Zbilidy.

Čas štafet: Šimanov 74,67 vteřin; Větrný Jeníkov 80,53 vteřin, Kalhov 82,80 vteřin, Zbilidy 95,23 vteřin.

Čas útoku: Šimanov 25,58 vteřin, Kalhov 26,46 vteřin, Větrný Jeníkov 28,67 vteřin, Zbilidy 34,42 vteřin.

Muži nad 35 let soutěžili Šimanov a Větrný Jeníkov.

Čas V.J. 29,46 vteřin. Šimanov po problémech a zranění na rozdělovači útok nedokončil.

DSC_0818

Trénink na soutěž vypadal takto

0

RESPEKT – dalo by se říct naší nové stříkačce

Kluci ze sboru vložili síly nejenom do příprav a zahájení stavby hasičské zbrojnice, ale přes zimu nezaháleli s činnostmi na údržbě techniky.  A výsledek? Tady je… Foto nic neříká, ovšem ten ZVUK je dechberoucí 🙂

Bude ještě chvilku trvat, než opadne RESPEKT k této naší nové černé dračici.

Ale věřím, že si kluci mašinu zkrotí a brzy nad ní přebere moc sedm statečných hasičů SDH Šimanov 🙂

Úplně první našlápnutí a trénink naší nové stříkačky vypadal takto…

0

Vzpomínky na starou dobrou hasičárnu

Už to bude rok, co k zemi padla naše stará dobrá hasičárna. Aby si ji každý trochu připomenul, může mrknout na fotky na našem rajčeti a zavzpomínat…

Za tu dobu si prošla řadou úprav, vylepšení, modernizací, což ale nepostačilo k jejímu zachování. Na jejím místě teď roste hasičárna nová, která se snad stane taky tou naší dobrou hasičárnou, do které každý bude rád chodit a společně sdílet naše hasičské zážitky.